Ferović Jasmin

Ferović, Jasmin magistar je muzikologije s fokusom na elektroničku muziku, voditelj i profesor na iMTM Sarajevo Odjelu za multimediju. Diplomirao i magistrirao na Muzičkoj Akademiji u Sarajevu te specijalizirao elektronsku muziku na Elak Institutu u Beču. Od 2001., zaposlen je u BHRT-u, gdje je direktor odjela Muzičke produkcije BHRT. Muzički je producent, DJ i vokalist s brojnim autorskim djelima. Na BHT 1 vodi emisije Top 15 i Plesna Lista, te je tvorac emisije “Corner”. Na BH Radiju 1 bio je urednik Muzičkog programa od 2007. godine. Aktivan je na muzičkoj sceni, sudjelovao je u CD projektima poput Action Heroes, Radio Ventures NYC i J&A – One Reason EP. Bio je šef stručnog žirija za DJ Talent Show (TV PINK). Jedan je od osnivača elektronske muzičke scene u BiH, vodeći DJ radionice i suosnivač prvog “Sa Techno Festivala 1997.”. Imao je uspješnu DJ karijeru u regiji i inozemstvu, nastupajući uz svjetski poznate izvođače. Autor je kultne radijske emisije “Zona Sumraka”, najstarije emisije o elektronskoj muzici u BiH. Također je bio menadžer muzičkog programa u klubovima poput Aquarius Vils i Hacienda te suvlasnik kluba Peta Soba. Suosnivač je projekta Penthouse te suvlasnik Party Agent agencije za event management i multimedijalnu promociju.